GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 4957551
nr 495 7551
Carl-Harry Stålhane
(1920-1990), Sverige
Skål, Rörstrand, Carl Harry stålhane, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage] H 55, Dia11 höjd: 6
Carl-Harry Stålhane, född 1920 i Mariestad, död 1990, svensk keramiker, formgivare, skulptör och målare.
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
måndag 12 november 2007
kl 16:46:08
11/11 14:10:58
Carl-Harry Stålhane
Läs mer om Carl-Harry Stålhane
Rörstrand